Hoppa till huvudinnehåll

Husstyrelse

Kemicentrums husstyrelse består av husprefekt, prefekterna för husets två institutioner samt studentrepresentanter. 

Ledamöter

Martin Hedström 
martin.hedstrom@biotek.lu.se
046-222 75 78
Husprefekt

Ola Wendt
ola.wendt@chem.lu.se
046-222 81 53
Prefekt för Kemiska institutionen

Mattias Alveteg
mattias.alveteg@chemeng.lth.se
046-222 36 27
Prefekt för Institutionen för processteknik och tillämpad biovetenskap

Stina Regnér
Studentrepresentant, K & B-sektionerna

Ebba Ljunggren 
Studentrepresentant, W-sektionen

Ellen Nilsson
Studentrepresentant, N-fak


Närvaro- och yttranderätt

Pontus Berg
pontus.berg@kc.lu.se 
046-222 83 38
Byggsamordnare (Närvaro- och yttranderätt)

Johan Tejler
johan.tejler@kc.lu.se
046-222 31 11
Arbetsmiljösamordnare (Närvaro- och yttranderätt)

Camilla Wenngren
camilla.wenngren@kilu.lu.se
046-222 80 46
Kommunikatör (Närvaro- och yttranderätt)

Håkan Hansson
hakan.hansson@kilu.lu.se
046-222 93 05
Administrativ chef (Närvaro- och yttranderätt)

Caroline Lindblom
caroline.lindblom@kc.lu.se
046-222 81 94
Intendent (Närvaro - och yttranderätt)

Sidansvarig: information@kc.lu.se | 2021-10-20